Original HP 207A Black Toner Cartridge for HP Color LaserJet Pro Printers
₪369.00
Original HP 207A Black Toner Cartridge for HP Color LaserJet Pro Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | ModelW2210A |
| Product TypeToner | Series207A | Compatible PrintersHP Color LaserJet Pro M255dw / M255nw / MFP M282nw / MFP M283fdn / MFP M283fdw |
| Depth96 mm | Height111 mm | Weight0.53 kg |
Description
Original HP 207A toner cartridge model W2210A in black, featuring Laser printing technology with JetIntelligence technology and a print yield of 1350 pages. Compatible with HP Color LaserJet Pro M255dw / M255nw / MFP M282nw / MFP M283fdn / MFP M283fdw printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 207A Black Toner Cartridge for HP Color LaserJet Pro Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | W2210A |
| Product Type | Toner |
| Series | 207A |
Compatibility
| Compatible Printers | HP Color LaserJet Pro M255dw / M255nw / MFP M282nw / MFP M283fdn / MFP M283fdw |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 96 mm |
|---|---|
| Height | 111 mm |
| Weight | 0.53 kg |
| Width | 363 mm |
Printing
| Ink Type | Toner |
|---|---|
| Page Yield | 1350 Pages |
| Print Resolution Technology | JetIntelligence |
| Printing Technology | Laser |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |