Original HP 415A Magenta Toner Cartridge for HP Color LaserJet Pro Printers
₪599.00
Original HP 415A Magenta Toner Cartridge for HP Color LaserJet Pro Printers
Specification
| ColorMagenta | ManufacturerHP | Model415A W2033A |
| Product TypeToner | SeriesLaserJet 415A | Compatible PrintersHP LaserJet Enterprise M455, M480 HP LaserJet Pro M479 |
| Depth102 mm | Height123 mm | Weight0.53 kg |
Description
Original HP LaserJet 415A toner cartridge model W2033A in magenta, featuring Laser printing technology with JetIntelligence technology and a print yield of 2100 pages. Compatible with HP LaserJet Enterprise M455 / M480 and HP LaserJet Pro M479 printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 415A Magenta Toner Cartridge for HP Color LaserJet Pro Printers
General
| Color | Magenta |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | 415A W2033A |
| Product Type | Toner |
| Series | LaserJet 415A |
Compatibility
| Compatible Printers | HP LaserJet Enterprise M455, M480 HP LaserJet Pro M479 |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 102 mm |
|---|---|
| Height | 123 mm |
| Weight | 0.53 kg |
| Width | 363 mm |
Printing
| Ink Type | Toner |
|---|---|
| Page Yield | 2100 Pages |
| Print Resolution Technology | JetIntelligence |
| Printing Technology | Laser |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |