Original HP 149A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro Printers
₪585.00
Original HP 149A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | Model149A LaserJet (W1490A) |
| Product TypeToner | Series149A | Compatible PrintersHP LaserJet Pro 4002dn / 4002dw / MFP 4102dw / MFP 4102fdn / MFP 4102fdw |
| Depth102 mm | Height198 mm | Weight0.95 kg |
Description
Original HP 149A toner cartridge model W1490A in black, featuring Laser printing technology with JetIntelligence technology and a print yield of 2,900 pages. Compatible with HP LaserJet Pro 4002dn / 4002dw / MFP 4102dw / MFP 4102fdn / MFP 4102fdw printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 149A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | 149A LaserJet (W1490A) |
| Product Type | Toner |
| Series | 149A |
Compatibility
| Compatible Printers | HP LaserJet Pro 4002dn / 4002dw / MFP 4102dw / MFP 4102fdn / MFP 4102fdw |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 102 mm |
|---|---|
| Height | 198 mm |
| Weight | 0.95 kg |
| Width | 362 mm |
Printing
| Ink Type | Toner |
|---|---|
| Page Yield | 2,900 Pages |
| Print Resolution Technology | JetIntelligence |
| Printing Technology | Laser |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |