Original HP 142A Black Toner Cartridge for HP LaserJet M110 / M140 Printers
₪235.00
Original HP 142A Black Toner Cartridge for HP LaserJet M110 / M140 Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | Model142A W1420A |
| Product TypeToner | SeriesLaserJet 142A | Compatible PrintersHP LaserJet M110w / M110we / MFP M140w / M140we |
| Depth108 mm | Height125 mm | Weight0.51 kg |
Description
Original HP LaserJet 142A toner cartridge model W1420A in black, featuring Laser printing technology with JetIntelligence technology and a print yield of 950 pages. Compatible with HP LaserJet M110w / M110we / MFP M140w / M140we printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 142A Black Toner Cartridge for HP LaserJet M110 / M140 Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | 142A W1420A |
| Product Type | Toner |
| Series | LaserJet 142A |
Compatibility
| Compatible Printers | HP LaserJet M110w / M110we / MFP M140w / M140we |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 108 mm |
|---|---|
| Height | 125 mm |
| Weight | 0.51 kg |
| Width | 375 mm |
Printing
| Ink Type | Toner |
|---|---|
| Page Yield | 950 Pages |
| Print Resolution Technology | JetIntelligence |
| Printing Technology | Laser |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |