Original HP 139A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro 3001 / MFP 3101 Printers
₪295.00
Original HP 139A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro 3001 / MFP 3101 Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | ModelW1390A |
| Product TypeToner | Series139A | Compatible PrintersHP LaserJet Pro 3001/3002/3003/3004, 3101/3102/3103/3104 |
| Depth109 mm | Height136 mm | Weight0.79 kg |
Description
Original HP 139A toner cartridge model W1390A in black, featuring Laser printing technology with JetIntelligence technology and a print yield of 1,500 pages. Compatible with HP LaserJet Pro 3001 / 3002 / 3003 / 3004 / 3101 / 3102 / 3103 / 3104 printers. Features fade-resistant printing and eco-friendly recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 139A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro 3001 / MFP 3101 Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | W1390A |
| Product Type | Toner |
| Series | 139A |
Compatibility
| Compatible Printers | HP LaserJet Pro 3001/3002/3003/3004, 3101/3102/3103/3104 |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 109 mm |
|---|---|
| Height | 136 mm |
| Weight | 0.79 kg |
| Width | 364 mm |
Printing
| Ink Type | Toner |
|---|---|
| Page Yield | 1,500 Pages |
| Print Resolution Technology | JetIntelligence |
| Printing Technology | Laser |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Eco-Friendly |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |