Original HP 106A Black Toner Cartridge for HP Laser 107 / 135 / 137 / 139 Printers
₪235.00
Original HP 106A Black Toner Cartridge for HP Laser 107 / 135 / 137 / 139 Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | Model106A W1106A |
| Product TypeToner | SeriesLaserJet | Compatible PrintersHP Laser 107, 135, 137, 139 |
| Depth189 mm | Height96 mm | Weight0.75 kg |
Description
Original HP LaserJet 106A toner cartridge model W1106A in black, featuring Laser printing technology with JetIntelligence technology and a print yield of 1000 pages. Compatible with HP Laser 107 / 135 / 137 / 139 printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 106A Black Toner Cartridge for HP Laser 107 / 135 / 137 / 139 Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | 106A W1106A |
| Product Type | Toner |
| Series | LaserJet |
Compatibility
| Compatible Printers | HP Laser 107, 135, 137, 139 |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 189 mm |
|---|---|
| Height | 96 mm |
| Weight | 0.75 kg |
| Width | 358 mm |
Printing
| Ink Type | Toner |
|---|---|
| Page Yield | 1000 Pages |
| Print Resolution Technology | JetIntelligence |
| Printing Technology | Laser |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |