Computer Case 1STPLAYER T5 AR RGB WHITE
₪176.00
Computer Case 1STPLAYER T5 AR RGB WHITE
Specification
| Case TypeMini Tower | ColorWhite | 2.5" Drive Bays1+1 |
| 3.5" Drive Bays2 | Lighting TypeARGB | Maximum CPU Cooler Height (mm)165 |
| NotesMax GPU Length 330mm | Thermal DesignIncluded ARGB Fans: Front 3x120mm & Rear 1x120mm | Front PortsUSB 2.0 \ USB 3.0 \ Earphone/Mic |
Description
White Mini Tower case, supports Micro ATX and Mini ITX motherboards. The dimensions of the case are 210 mm width, 422 mm height, and 377 mm depth. The case is equipped with front USB 2.0 and USB 3.0 ports, as well as a headphone/microphone input. ARGB lighting adds an aesthetic touch, while the thermal design includes ARGB fans with three 120 mm fans at the front and one 120 mm fan at the back. The case supports two 3.5-inch drives and an additional 2.5-inch drive, with the option for one more 2.5-inch drive. The maximum CPU cooler height is 165 mm, and the maximum graphics card length is 330 mm.
Specifications Computer Case 1STPLAYER T5 AR RGB WHITE
General
| Case Type | Mini Tower |
|---|---|
| Color | White |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 1+1 |
|---|---|
| 3.5" Drive Bays | 2 |
| Lighting Type | ARGB |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 165 |
| Notes | Max GPU Length 330mm |
| Thermal Design | Included ARGB Fans: Front 3x120mm & Rear 1x120mm |
Connections
| Front Ports | USB 2.0 \ USB 3.0 \ Earphone/Mic |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | Micro ATX \ Mini ITX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=210 H=422 D=377 mm |