Computer Case SILVERSTONE SUGO 14 BLACK
₪472.00
Computer Case SILVERSTONE SUGO 14 BLACK
Specification
| Case TypeSFF | ColorBlack | 2.5" Drive Bays3 |
| 3.5" Drive Bays2 | 5.25" Bays1 | Maximum CPU Cooler Height (mm)180 |
| NotesMax GPU Length 330 mm | Power SupplySupport ATX | Thermal DesignIncluded Rear Fan 1x120mm |
Description
Black SFF case, compatible with Mini ITX and Mini DTX motherboards, with dimensions W=247mm, H=215mm, D=368mm. The case includes front ports for USB 2.0, USB 3.0, and an Earphone/Mic input. It supports ATX power supplies, with space for 1 x 5.25" bay, 2 x 3.5" hard drives, and 3 x 2.5" hard drives. The maximum height for CPU cooling is 180mm, and the thermal design includes a 120mm rear fan. The maximum length for a graphics card is 330mm.
Specifications Computer Case SILVERSTONE SUGO 14 BLACK
General
| Case Type | SFF |
|---|---|
| Color | Black |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 3 |
|---|---|
| 3.5" Drive Bays | 2 |
| 5.25" Bays | 1 |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 180 |
| Notes | Max GPU Length 330 mm |
| Power Supply | Support ATX |
| Thermal Design | Included Rear Fan 1x120mm |
Connections
| Front Ports | USB 2.0 \ USB 3.0 \ Earphone/Mic |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | Mini ITX \ Mini DTX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=247 H=215 D=368 mm |