Gaming Computer AMD Ryzen 7 9800X3D / 64GB / 4TB NVMe / RTX 5090 32GB / Win 11 Pro
₪26720.00
Gaming Computer AMD Ryzen 7 9800X3D / 64GB / 4TB NVMe / RTX 5090 32GB / Win 11 Pro
Specification
| ManufacturerB&W #3 | Product TypeDesktop Computer | Power1000W Gold |
| CaseCorsair iCUE 5000X White | Graphics ProcessorRTX 5090 | Graphics Processor ModelGIGABYTE GeForce RTX 5090 WINDFORCE OC 32GB |
| Internal Memory Capacity64GB | Memory Type64GB (32GBx2) DDR5 5600MHz CL40 | ProcessorAMD Ryzen 7 |
Description
B&W #3 desktop computer with an AMD Ryzen 7 processor, model AMD Ryzen 7 9800X3D, 64GB DDR5 5600MHz CL40 memory, 4TB NVMe Gen4 SSD storage, GIGABYTE GeForce RTX 5090 WINDFORCE OC 32GB graphics card, Windows 11 Pro operating system, Wi-Fi support, 1000W Gold power supply, and Corsair iCUE 5000X White case.
Specifications Gaming Computer AMD Ryzen 7 9800X3D / 64GB / 4TB NVMe / RTX 5090 32GB / Win 11 Pro
General
| Manufacturer | B&W #3 |
|---|---|
| Product Type | Desktop Computer |
Power Supply
| Power | 1000W Gold |
|---|
Additional Features
| Case | Corsair iCUE 5000X White |
|---|
Graphics Processor
| Graphics Processor | RTX 5090 |
|---|---|
| Graphics Processor Model | GIGABYTE GeForce RTX 5090 WINDFORCE OC 32GB |
Internal Memory
| Internal Memory Capacity | 64GB |
|---|---|
| Memory Type | 64GB (32GBx2) DDR5 5600MHz CL40 |
Processor
| Processor | AMD Ryzen 7 |
|---|---|
| Processor Model | AMD Ryzen 7 9800X3D |
Software
| Operating System | Windows 11 Pro |
|---|
Storage
| Storage Capacity | 4TB |
|---|---|
| Storage Type | NVMe Gen4 SSD |