מקרן לייזר חכם Optoma Photon Go Full HD עם Google TV ו-Dolby Audio
₪4190.00
מקרן לייזר חכם Optoma Photon Go Full HD עם Google TV ו-Dolby Audio
Specification
| Operating SystemGoogle TV | ManufacturerOptoma | ModelPhoton Go |
| Product TypeProjector | HDMI1x HDMI 2.0 (ARC) | HeadphonesS/PDIF |
| USB1x USB-C power, 1x USB-A power 1A | BluetoothTwo-way | Wi-FiWiFi 5GHz |
Description
Optoma Photon Go projector with Google TV operating system, 1080p Full HD (1920x1080) resolution, and DLP® projection technology with a DuraCore MultiColor Laser light source, featuring 650 lumens brightness and a 0.18:1 throw ratio. Supports projection sizes from 60" to 100" and includes auto focus, automatic keystone correction, and 360° projection support. Equipped with dual 2x10W speakers with Dolby Audio, Google Assistant support, Netflix, YouTube, Disney+, and Prime Video apps, along with screen mirroring via Google Cast. Includes USB-C, USB-A, HDMI 2.0 (ARC), and S/PDIF connectivity, Wi-Fi 5GHz and two-way Bluetooth support, weighs 1.72 kg, and comes with a 1-year official importer warranty.
Specifications מקרן לייזר חכם Optoma Photon Go Full HD עם Google TV ו-Dolby Audio
General
| Operating System | Google TV |
|---|---|
| Manufacturer | Optoma |
| Model | Photon Go |
| Product Type | Projector |
Connections
| HDMI | 1x HDMI 2.0 (ARC) |
|---|---|
| Headphones | S/PDIF |
| USB | 1x USB-C power, 1x USB-A power 1A |
Connectivity
| Bluetooth | Two-way |
|---|---|
| Wi-Fi | WiFi 5GHz |
Contents
| Cable and Charger | Adaptor (100W), Power cord (Type-C) |
|---|---|
| Documents | Basic user manual |
| Projector | 1 |
| Remote Control | 1 |
Dimensions
| Dimensions | 252 x 157 x 62 mm |
|---|---|
| Weight | 1.72 kg |
Energy
| Noise Level | 32dB - 35dB |
|---|---|
| Operating Power | 60W - 85W |
| Operating Voltage | Universal AC 100-240V ±10%~ 50/60Hz |
| Standby Power | 0.5W |
Smart Services
| Operating System | Google TV |
|---|---|
| Pre-installed Apps | Netflix, YouTube, Disney+, Prime Video |
| Screen Mirroring | Google Cast |
| Voice Assistant | Google Assistant |
Audio
| Speaker Power | 2x10W |
|---|---|
| Technology | Dolby Audio |
Display
| Brightness | 650 lumens |
|---|---|
| Display technology | DLP® |
| Focus | Auto focus |
| Keystone Correction | Horizontal +/-10°, Vertical +/-5°, Auto vertical |
| Light Source | DuraCore MultiColor Laser |
| Projection Method | 360° |
| Screen Alignment | Vertical auto keystone |
| Throw Ratio | 0.18:1 |
| Resolution | 1080p Full HD (1920x1080) |
| Screen Size | 1.52m ~ 2.54m (60" ~ 100") diagonal |
Warranty
| Warranty Period | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Type | Official Importer |