Computer Case ANTEC P20CE PERFORMANCE
₪400.00
Computer Case ANTEC P20CE PERFORMANCE
Specification
| Case TypeMid Tower | ColorBlack | 2.5" Drive Bays2+2 |
| 3.5" Drive Bays2 | Maximum CPU Cooler Height (mm)170 | NotesMax GPU Length ≤ 375 mm |
| Thermal DesignIncluded PWM Front Fans 3x120mm | Front PortsUSB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C | Motherboard CompatibilityATX \ Micro ATX \ E-ATX \ Mini ITX |
Description
Mid Tower case in black color, supports ATX, Micro ATX, E-ATX, and Mini ITX motherboards. The dimensions of the case are 220 mm width, 490 mm height, and 469 mm depth. It includes front USB 3.0 ports, Earphone/Mic connection, and USB Type-C. The case offers space for 2 Hard Drive bays of 3.5 inches and 2+2 bays of 2.5 inches. The maximum height for CPU cooling is 170 mm. Advanced thermal design with 3 120 mm fans at the front, and a maximum graphics card length of 375 mm.
Specifications Computer Case ANTEC P20CE PERFORMANCE
General
| Case Type | Mid Tower |
|---|---|
| Color | Black |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 2+2 |
|---|---|
| 3.5" Drive Bays | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 170 |
| Notes | Max GPU Length ≤ 375 mm |
| Thermal Design | Included PWM Front Fans 3x120mm |
Connections
| Front Ports | USB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | ATX \ Micro ATX \ E-ATX \ Mini ITX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=220 H=490 D=469 mm |