Computer Case LIAN-LI PC-TU150 ALUMINUM SILVER
₪569.00
Computer Case LIAN-LI PC-TU150 ALUMINUM SILVER
Specification
| Case TypeSFF | ColorSilver | 2.5" Drive Bays1 |
| 3.5" Drive Bays1 | Maximum CPU Cooler Height (mm)160 | NotesMax GPU Length 320 mm |
| Power SupplySupport SFX, SFX-L | Thermal DesignOptional fan mounts: Front 1x120mm, Rear 1x120mm & Bottom 2x120mm | Front PortsUSB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C |
Description
Silver SFF case, compatible with Mini ITX and Mini DTX motherboards, with dimensions W=202mm, H=312mm, D=375mm. The case includes front ports for USB 3.0, Earphone/Mic, and USB Type-C, and supports SFX and SFX-L power supplies. It can accommodate a 3.5-inch hard drive and a 2.5-inch drive, with a maximum CPU cooler height of 160mm. The thermal design allows for optional fan installation at the front (1x120mm), rear (1x120mm), and bottom (2x120mm). The maximum length for a graphics card is 320mm.
Specifications Computer Case LIAN-LI PC-TU150 ALUMINUM SILVER
General
| Case Type | SFF |
|---|---|
| Color | Silver |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 1 |
|---|---|
| 3.5" Drive Bays | 1 |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 160 |
| Notes | Max GPU Length 320 mm |
| Power Supply | Support SFX, SFX-L |
| Thermal Design | Optional fan mounts: Front 1x120mm, Rear 1x120mm & Bottom 2x120mm |
Connections
| Front Ports | USB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | Mini ITX \ Mini DTX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=202 H=312 D=375 mm |