Computer Case LIAN-LI LANCOOL 217 BLACK
₪535.00
Computer Case LIAN-LI LANCOOL 217 BLACK
Specification
| Case TypeMid Tower | ColorBlack | 2.5" Drive Bays3+2 |
| 3.5" Drive Bays2 | Maximum CPU Cooler Height (mm)180 | NotesMax GPU Length 380 mm |
| Thermal DesignIncluded Fans: Front 2x170mm & Rear 1x140mm & Bottom 2x120mm | Front PortsUSB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C | Motherboard CompatibilityATX \ Micro ATX \ E-ATX \ Mini ITX \ SSI-EEB |
Description
Mid Tower case in black, supporting ATX, Micro ATX, E-ATX, Mini ITX, and SSI-EEB motherboards. The dimensions of the case are 238 mm width, 503 mm height, and 482 mm depth. It includes front USB 3.0 ports, Earphone/Mic connection, and USB Type-C. The case offers space for 2 x 3.5-inch drives and 5 x 2.5-inch drives (3+2). The maximum CPU cooler height is 180 mm. The thermal design includes front fans with a height of 170 mm (2 units) and a rear fan with a height of 140 mm (1 unit), in addition to 2 bottom fans with a height of 120 mm. The maximum supported graphics card length is 380 mm.
Specifications Computer Case LIAN-LI LANCOOL 217 BLACK
General
| Case Type | Mid Tower |
|---|---|
| Color | Black |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 3+2 |
|---|---|
| 3.5" Drive Bays | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 180 |
| Notes | Max GPU Length 380 mm |
| Thermal Design | Included Fans: Front 2x170mm & Rear 1x140mm & Bottom 2x120mm |
Connections
| Front Ports | USB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | ATX \ Micro ATX \ E-ATX \ Mini ITX \ SSI-EEB |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=238 H=503 D=482 mm |