FRACTAL DESIGN MOOD LIGHT GRAY
₪853.00
FRACTAL DESIGN MOOD LIGHT GRAY
Specification
| Case TypeSFF | ColorGray | 2.5" Drive Bays2 |
| 3.5" Drive Bays1 | Maximum CPU Cooler Height (mm)110 | NotesMax GPU Length 325 mm |
| Power SupplySupport SFX, SFX-L | Thermal DesignIncluded Dynamic Fan 180mm | Front PortsUSB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C |
Description
SFF case in gray, compatible with Mini ITX motherboards, with dimensions W=212 H=453 D=212mm. The case includes front ports for USB 3.0, Earphone/Mic, and USB Type-C, and supports SFX and SFX-L power supplies. The case offers space for the installation of one 3.5-inch hard drive and two 2.5-inch drives. The maximum height for CPU cooling is 110 mm, and the thermal design includes a dynamic fan with a diameter of 180 mm. The maximum length for a graphics card is 325 mm.
Specifications FRACTAL DESIGN MOOD LIGHT GRAY
General
| Case Type | SFF |
|---|---|
| Color | Gray |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 2 |
|---|---|
| 3.5" Drive Bays | 1 |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 110 |
| Notes | Max GPU Length 325 mm |
| Power Supply | Support SFX, SFX-L |
| Thermal Design | Included Dynamic Fan 180mm |
Connections
| Front Ports | USB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | Mini ITX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=212 H=453 D=212 mm |