FRACTAL DESIGN ERA 2 MIDNIGHT BLUE
₪1145.00
FRACTAL DESIGN ERA 2 MIDNIGHT BLUE
In stock
Product code: DESIGN-FD-C-ERA2N-03
Fractal Design
Brand
₪1145.00
Price without VAT: ₪978.63
Specification
| Case TypeSFF | ColorBlue | 2.5" Drive Bays2 |
| Maximum CPU Cooler Height (mm)70 | NotesMax GPU Length 326 mm | Power SupplySupport SFX, SFX-L |
| Thermal DesignIncluded Aspect PWM Fans 2x120mm | Front PortsUSB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C | Motherboard CompatibilityMini ITX |
Description
Blue SFF case, compatible with Mini ITX motherboards, with dimensions W=166mm, H=310mm, D=325mm. The case includes front ports for USB 3.0, Earphone/Mic, and USB Type-C, and supports SFX and SFX-L power supplies. It allows for the installation of up to two 2.5-inch hard drives and has a maximum CPU cooler height of 70mm. The thermal design features two 120mm fans with PWM technology, and it supports a maximum graphics card length of 326mm.
Specifications FRACTAL DESIGN ERA 2 MIDNIGHT BLUE
General
| Case Type | SFF |
|---|---|
| Color | Blue |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 2 |
|---|---|
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 70 |
| Notes | Max GPU Length 326 mm |
| Power Supply | Support SFX, SFX-L |
| Thermal Design | Included Aspect PWM Fans 2x120mm |
Connections
| Front Ports | USB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | Mini ITX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=166 H=310 D=325 mm |