Computer Case ANTEC CX MIRROR BLACK
₪341.00
Computer Case ANTEC CX MIRROR BLACK
Specification
| Case TypeMini Tower | ColorBlack | 2.5" Drive Bays2 |
| 3.5" Drive Bays1 | Lighting TypeARGB | Maximum CPU Cooler Height (mm)155 |
| NotesMax GPU Length ≤ 415 mm | Thermal DesignPre-installed ARGB Fans 7x120mm | Front PortsUSB 2.0 \ USB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C |
Description
Mini Tower case in black, supports ATX, Micro ATX, and Mini ITX motherboards. Its dimensions are 275 mm width, 400 mm height, and 438 mm depth. The case is equipped with front ports including USB 2.0, USB 3.0, Earphone/Mic connection, and USB Type-C. ARGB lighting adds an aesthetic touch, while the thermal design includes pre-installed 120 mm fans (7 units). The case supports hard drives of 3.5 inches (1 unit) and 2.5 inches (2 units). The maximum CPU cooler height is 155 mm, and the maximum allowed graphics card length is 415 mm.
Specifications Computer Case ANTEC CX MIRROR BLACK
General
| Case Type | Mini Tower |
|---|---|
| Color | Black |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 2 |
|---|---|
| 3.5" Drive Bays | 1 |
| Lighting Type | ARGB |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 155 |
| Notes | Max GPU Length ≤ 415 mm |
| Thermal Design | Pre-installed ARGB Fans 7x120mm |
Connections
| Front Ports | USB 2.0 \ USB 3.0 \ Earphone/Mic \ USB Type-C |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | ATX \ Micro ATX \ Mini ITX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=275 H=400 D=438 mm |