Original HP 44A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro Printers
₪245.00
Original HP 44A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | ModelCF244A |
| Product TypeToner | Series44A | Compatible PrintersHP LaserJet Pro M15a / M15w / MFP M28a / MFP M28w |
| Depth109 mm | Height125 mm | Weight0.51 kg |
Description
Original HP 44A toner cartridge model CF244A in black, featuring Laser printing technology with JetIntelligence technology and a print yield of 1000 pages. Compatible with HP LaserJet Pro M15a / M15w / MFP M28a / MFP M28w printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 44A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | CF244A |
| Product Type | Toner |
| Series | 44A |
Compatibility
| Compatible Printers | HP LaserJet Pro M15a / M15w / MFP M28a / MFP M28w |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 109 mm |
|---|---|
| Height | 125 mm |
| Weight | 0.51 kg |
| Width | 375 mm |
Printing
| Ink Type | Toner |
|---|---|
| Page Yield | 1000 Pages |
| Print Resolution Technology | JetIntelligence |
| Printing Technology | Laser |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |