Original HP 30A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro Printers
₪395.00
Original HP 30A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | ModelCF230A |
| Product TypeToner | SeriesHP 30A | Compatible PrintersHP LaserJet Pro M203dn / M203dw / M227fdw / M227sdn / M227fdn |
| Depth108 mm | Height135 mm | Weight0.49 kg |
Description
Original HP HP 30A toner cartridge model CF230A in black, featuring Laser printing technology with JetIntelligence technology and a print yield of 1,600 pages. Compatible with HP LaserJet Pro M203dn / M203dw / M227fdw / M227sdn / M227fdn printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 30A Black Toner Cartridge for HP LaserJet Pro Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | CF230A |
| Product Type | Toner |
| Series | HP 30A |
Compatibility
| Compatible Printers | HP LaserJet Pro M203dn / M203dw / M227fdw / M227sdn / M227fdn |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 108 mm |
|---|---|
| Height | 135 mm |
| Weight | 0.49 kg |
| Width | 358 mm |
Printing
| Ink Type | Toner |
|---|---|
| Page Yield | 1,600 Pages |
| Print Resolution Technology | JetIntelligence |
| Printing Technology | Laser |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |