Computer Case CORSAIR AIR 5400 RS-R AR RGB TRIPLE CHAMBER BLACK
₪1304.00
Computer Case CORSAIR AIR 5400 RS-R AR RGB TRIPLE CHAMBER BLACK
Specification
| Case TypeMid Tower | ColorBlack | 2.5" Drive Bays2 |
| 3.5" Drive Bays1 | Lighting TypeARGB | Maximum CPU Cooler Height (mm)180 |
| NotesMax GPU Length 360 mm | Thermal DesignIncludes RS-R ARGB Reverse Fans 3x120mm | Front PortsEarphone/Mic \ USB Type-C |
Description
Mid Tower case in black, supports ATX, Micro ATX, E-ATX, and Mini ITX motherboards. Its dimensions are 340 mm width, 467 mm height, and 470 mm depth. The case includes front ports for headphones/microphone and USB Type-C. ARGB lighting adds an aesthetic touch, while the thermal design features three 120 mm RS-R ARGB fans. The case offers space for one 3.5-inch hard drive and two 2.5-inch hard drives. The maximum CPU cooler height is 180 mm, and the maximum graphics card length is 360 mm.
Specifications Computer Case CORSAIR AIR 5400 RS-R AR RGB TRIPLE CHAMBER BLACK
General
| Case Type | Mid Tower |
|---|---|
| Color | Black |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 2 |
|---|---|
| 3.5" Drive Bays | 1 |
| Lighting Type | ARGB |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 180 |
| Notes | Max GPU Length 360 mm |
| Thermal Design | Includes RS-R ARGB Reverse Fans 3x120mm |
Connections
| Front Ports | Earphone/Mic \ USB Type-C |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | ATX \ Micro ATX \ E-ATX \ Mini ITX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=340 H=467 D=470 mm |