Computer Case NZXT H210 MATTE BLACK
₪414.00
Computer Case NZXT H210 MATTE BLACK
Specification
| Case TypeMid Tower | ColorBlack | 2.5" Drive Bays3+1 |
| 3.5" Drive Bays1 | Maximum CPU Cooler Height (mm)160 \ 165 | NotesMax GPU Length 325 mm |
| Thermal DesignIncluded Fans Aer F: Top 1x120mm & Rear 1x120mm | Front PortsEarphone/Mic \ USB Type-C \ USB 3.1 | Motherboard CompatibilityMini ITX |
Description
Mid Tower case in black, suitable for Mini ITX motherboards. Its dimensions are 210 mm width, 372 mm height, and 349 mm depth. The case includes front ports for headphones/microphone, USB Type-C, and USB 3.1. It supports one 3.5-inch hard drive and three 2.5-inch drives in addition to one additional drive. The maximum CPU cooler height is 160 mm, with a thermal design that includes two 120 mm fans (top fan and rear fan). The maximum supported graphics card length is 325 mm.
Specifications Computer Case NZXT H210 MATTE BLACK
General
| Case Type | Mid Tower |
|---|---|
| Color | Black |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 3+1 |
|---|---|
| 3.5" Drive Bays | 1 |
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 160 \ 165 |
| Notes | Max GPU Length 325 mm |
| Thermal Design | Included Fans Aer F: Top 1x120mm & Rear 1x120mm |
Connections
| Front Ports | Earphone/Mic \ USB Type-C \ USB 3.1 |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | Mini ITX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=210 H=372 D=349 mm |