Original HP 22 Tri-Color Ink Cartridge for HP DeskJet, OfficeJet and PSC Printers
₪194.00
Original HP 22 Tri-Color Ink Cartridge for HP DeskJet, OfficeJet and PSC Printers
Specification
| ColorColor | ManufacturerHP | ModelC9352AE |
| Product TypeInk Cartridges | SeriesHP 22 | Compatible PrintersHP DeskJet D1460 |
| Depth37 mm | Height131 mm | Weight0.06 kg |
Description
Original HP HP 22 ink cartridge model C9352AE in color, featuring InkJet printing technology with HP Thermal Inkjet technology, a print yield of 165 pages, and 5ml ink capacity. Compatible with the HP DeskJet D1460 printer. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 22 Tri-Color Ink Cartridge for HP DeskJet, OfficeJet and PSC Printers
General
| Color | Color |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | C9352AE |
| Product Type | Ink Cartridges |
| Series | HP 22 |
Compatibility
| Compatible Printers | HP DeskJet D1460 |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 37 mm |
|---|---|
| Height | 131 mm |
| Weight | 0.06 kg |
Printing
| Ink Type | Ink |
|---|---|
| Ink Volume | 5 ml |
| Page Yield | 165 Pages |
| Print Resolution Technology | HP Thermal Inkjet |
| Printing Technology | InkJet |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |