Original HP 21 Black Ink Cartridge for HP DeskJet, OfficeJet and PSC Printers
₪148.00
Original HP 21 Black Ink Cartridge for HP DeskJet, OfficeJet and PSC Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | ModelC9351AE |
| Product TypeInk Cartridge | SeriesHP 21 | Compatible PrintersHP Deskjet D1530 / D2360 / D2460 / F2180 / F380 / F4180 / HP Officejet 4355 / J3680 / HP PSC 1410 All-in-One |
| Depth37 mm | Height131 mm | Weight0.06 kg |
Description
Original HP HP 21 ink cartridge model C9351AE in black, featuring InkJet printing technology with HP Thermal Inkjet technology, a print yield of 190 pages, and 5ml ink capacity. Compatible with HP Deskjet D1530 / D2360 / D2460 / F2180 / F380 / F4180 / HP Officejet 4355 / J3680 / HP PSC 1410 All-in-One printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 21 Black Ink Cartridge for HP DeskJet, OfficeJet and PSC Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | C9351AE |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Series | HP 21 |
Compatibility
| Compatible Printers | HP Deskjet D1530 / D2360 / D2460 / F2180 / F380 / F4180 / HP Officejet 4355 / J3680 / HP PSC 1410 All-in-One |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 37 mm |
|---|---|
| Height | 131 mm |
| Weight | 0.06 kg |
| Width | 141 mm |
Printing
| Ink Type | Ink |
|---|---|
| Ink Volume | 5 ml |
| Page Yield | 190 Pages |
| Print Resolution Technology | HP Thermal Inkjet |
| Printing Technology | InkJet |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |