IMOU AOV PT 5MP Outdoor Wi-Fi + 4G Security Camera with Solar Panel
₪1345.00
IMOU AOV PT 5MP Outdoor Wi-Fi + 4G Security Camera with Solar Panel
Specification
| ColorWhite | ManufacturerIMOU | ModelAOV PT KIT |
| Product TypeSecurity Camera | Battery10000mAh | Starting Weight610 grams |
| Camera5MP | BluetoothNo | Wi-FiWi-Fi IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz / 4G LTE |
Description
IMOU AOV PT KIT security camera in white color, featuring a 5MP camera with 2880×1620 resolution, Imou Sense AI processor with AI Processing, support for microSD cards up to 512GB, Wi-Fi connectivity based on IEEE 802.11b/g/n standard at 2.4GHz frequency and 4G LTE, as well as compatibility with Android / iOS systems. The camera includes a 10000mAh battery, weighs 610 grams, and comes with a 1-year warranty through the official importer service centers by IMOU.
Specifications IMOU AOV PT 5MP Outdoor Wi-Fi + 4G Security Camera with Solar Panel
General
| Color | White |
|---|---|
| Manufacturer | IMOU |
| Model | AOV PT KIT |
| Product Type | Security Camera |
Additional Features
| Battery | 10000mAh |
|---|---|
| Starting Weight | 610 grams |
Camera
| Camera | 5MP |
|---|
Communication
| Bluetooth | No |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz / 4G LTE |
Display
| Resolution | 2880×1620 |
|---|
Processor
| Processor | AI Processing |
|---|---|
| Processor Model | Imou Sense AI |
Software
| Operating System | Compatible with Android / iOS |
|---|
Storage
| Storage Capacity | Up to 512GB |
|---|---|
| Storage Type | microSD |
Warranty
| Service Provider | IMOU |
|---|---|
| Warranty Period | 1 Year |
| Warranty Type | Official importer laboratory warranty |