Charging and Data Transfer Cable C3-02 (USB-A to Lightning) White
₪99.00
Charging and Data Transfer Cable C3-02 (USB-A to Lightning) White
Specification
| ColorWhite | ManufacturerACEFAST | ModelC3-02 |
| Product TypeCharging & Data Transfer Cable | Bend ResistanceWithstands 25,000 bends | Cable Length1.2 m |
| MaterialTPE | StandardsMFI, CE, RoHS, FCC, EAC | Weight30 g |
Description
ACEFAST C3-02 charging and data cable in white color with USB-A to Lightning connector, maximum current 2.4A, cable length 1.2m, made of TPE material with durability up to 25,000 bends, weight 30g, compliant with MFI, CE, RoHS, FCC, EAC standards.
Specifications Charging and Data Transfer Cable C3-02 (USB-A to Lightning) White
General
| Color | White |
|---|---|
| Manufacturer | ACEFAST |
| Model | C3-02 |
| Product Type | Charging & Data Transfer Cable |
Additional Features
| Bend Resistance | Withstands 25,000 bends |
|---|---|
| Cable Length | 1.2 m |
| Material | TPE |
| Standards | MFI, CE, RoHS, FCC, EAC |
| Weight | 30 g |
Communication
| Connection | USB-A to Lightning |
|---|---|
| Maximum Current | 2.4A |