Original HP 937 Black Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
₪168.00
Original HP 937 Black Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | Model4S6W5NE |
| Product TypeInk Cartridge | Series937 | Compatible PrintersHP OfficeJet Pro 9120e / 9123 / 9125e / 9135e / 9720 / 9730 / HP OFFICEJET 9122 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9120 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9122 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9125 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9128 ALL-IN-ONE SERIES / HP OfficeJet Pro 9110b Printer / HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One Printer / HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One series / HP OfficeJet Pro 9132 All-in-One Printer / HP OfficeJet Pro 9135 All-in-One Printer |
| Depth23.9 mm | Height100.1 mm | Weight0.08 kg |
Description
Original HP 937 ink cartridge model 4S6W5NE in black, featuring HP Thermal Inkjet printing technology with TIJ 4.X technology, pigment-based ink, a print yield of up to 1,250 pages, and 25.64ml ink capacity. Compatible with HP OfficeJet Pro 9120e / 9123 / 9125e / 9135e / 9720 / 9730 and HP OfficeJet Pro 9110b / 9120 / 9122 / 9125 / 9128 / 9130 / 9132 / 9135 series printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 12-month HP warranty.
Specifications Original HP 937 Black Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | 4S6W5NE |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Series | 937 |
Compatibility
| Compatible Printers | HP OfficeJet Pro 9120e / 9123 / 9125e / 9135e / 9720 / 9730 / HP OFFICEJET 9122 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9120 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9122 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9125 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9128 ALL-IN-ONE SERIES / HP OfficeJet Pro 9110b Printer / HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One Printer / HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One series / HP OfficeJet Pro 9132 All-in-One Printer / HP OfficeJet Pro 9135 All-in-One Printer |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 23.9 mm |
|---|---|
| Height | 100.1 mm |
| Weight | 0.08 kg |
| Width | 114.8 mm |
Printing
| Ink Type | Pigment-Based |
|---|---|
| Ink Volume | 25.64 ml |
| Page Yield | Up to 1,250 Pages |
| Print Resolution Technology | TIJ 4.X |
| Printing Technology | HP Thermal Inkjet |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | 12 Months |