Original HP 937 Magenta Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
₪109.00
Original HP 937 Magenta Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
Specification
| ColorMagenta | ManufacturerHP | Model4S6W2NE |
| Product TypeInk Cartridge | Series937 | Compatible PrintersHP OfficeJet Pro 9120e / 9123 / 9125e / 9135e / 9720 / 9730 / HP OFFICEJET 9122 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9120 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9122 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9125 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9128 ALL-IN-ONE SERIES / HP OfficeJet Pro 9110b Printer / HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One Printer / HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One series / HP OfficeJet Pro 9132 All-in-One Printer / HP OfficeJet Pro 9135 All-in-One Printer |
| Depth23.9 mm | Height100.1 mm | Weight0.05 kg |
Description
Original HP 937 ink cartridge model 4S6W2NE in Magenta, featuring HP Thermal Inkjet printing technology with TIJ 4.X technology, dye-based ink, a print yield of up to 800 pages, and 9.92ml ink capacity. Compatible with HP OfficeJet Pro 9120e / 9123 / 9125e / 9135e / 9720 / 9730 and HP OfficeJet Pro 9110b / 9120 / 9122 / 9125 / 9128 / 9130 / 9132 / 9135 series printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 937 Magenta Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
General
| Color | Magenta |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | 4S6W2NE |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Series | 937 |
Compatibility
| Compatible Printers | HP OfficeJet Pro 9120e / 9123 / 9125e / 9135e / 9720 / 9730 / HP OFFICEJET 9122 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9120 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9122 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9125 ALL-IN-ONE SERIES / HP OFFICEJET PRO 9128 ALL-IN-ONE SERIES / HP OfficeJet Pro 9110b Printer / HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One Printer / HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One series / HP OfficeJet Pro 9132 All-in-One Printer / HP OfficeJet Pro 9135 All-in-One Printer |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 23.9 mm |
|---|---|
| Height | 100.1 mm |
| Weight | 0.05 kg |
| Width | 114.8 mm |
Printing
| Ink Type | Dye-Based |
|---|---|
| Ink Volume | 9.92 ml |
| Page Yield | Up to 800 Pages |
| Print Resolution Technology | TIJ 4.X |
| Printing Technology | HP Thermal Inkjet |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |