Original HP 924 Cyan Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
₪53.00
Original HP 924 Cyan Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
Specification
| ColorCyan | ManufacturerHP | Model4K0U3NE |
| Product TypeInk Cartridge | Series924 | Compatible PrintersHP OfficeJet Pro 8120e, 8130e, 8135e, HP OfficeJet Pro 8122 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8125 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8128 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8134 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8135 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8138 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8139 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8130 All-in-One Printer |
| Depth25 mm | Height126 mm | Weight0.05 kg |
Description
Original HP 924 ink cartridge model 4K0U3NE in cyan, featuring HP Thermal Inkjet printing technology with TIJ 4.X technology, dye-based ink, a print yield of up to 400 pages, and 4ml ink capacity. Compatible with HP OfficeJet Pro 8120e / 8130e / 8135e / 8122 / 8125 / 8128 / 8134 / 8135 / 8138 / 8139 printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 924 Cyan Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
General
| Color | Cyan |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | 4K0U3NE |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Series | 924 |
Compatibility
| Compatible Printers | HP OfficeJet Pro 8120e, 8130e, 8135e, HP OfficeJet Pro 8122 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8125 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8128 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8134 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8135 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8138 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8139 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8130 All-in-One Printer |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 25 mm |
|---|---|
| Height | 126 mm |
| Weight | 0.05 kg |
| Width | 114 mm |
Printing
| Ink Type | Dye-Based |
|---|---|
| Ink Volume | 4 ml |
| Page Yield | Up to 400 Pages |
| Print Resolution Technology | TIJ 4.X |
| Printing Technology | HP Thermal Inkjet |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |