Original HP 963 Black Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
₪120.00
Original HP 963 Black Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
Specification
| ColorBlack | ManufacturerHP | Model3JA26AE |
| Product TypeInk Cartridge | Series963 | Compatible PrintersHP OfficeJet Pro 9010 / 9023 / 9013 / 9020 |
| Depth36 mm | Height126 mm | Weight0.09 kg |
Description
Original HP 963 ink cartridge model 3JA26AE in black, featuring HP Thermal Inkjet printing technology with TIJ 4.X technology, pigment-based ink, a print yield of up to 1000 pages, and 24.09ml ink capacity. Compatible with HP OfficeJet Pro 9010 / 9023 / 9013 / 9020 printers. Features fade-resistant printing and recycled content, backed by a 1-month HP warranty.
Specifications Original HP 963 Black Ink Cartridge for HP OfficeJet Pro Printers
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Model | 3JA26AE |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Series | 963 |
Compatibility
| Compatible Printers | HP OfficeJet Pro 9010 / 9023 / 9013 / 9020 |
|---|
Dimensions and Weight
| Depth | 36 mm |
|---|---|
| Height | 126 mm |
| Weight | 0.09 kg |
| Width | 119 mm |
Printing
| Ink Type | Pigment-Based |
|---|---|
| Ink Volume | 24.09 ml |
| Page Yield | Up to 1000 Pages |
| Print Resolution Technology | TIJ 4.X |
| Printing Technology | HP Thermal Inkjet |
Additional Features
| Fade Resistance | Yes |
|---|---|
| Original Cartridge | Yes |
| Recycled Content | Yes |
| XL High Yield Cartridge | No |
Warranty
| Service Provider | HP |
|---|---|
| Warranty Period | One Month |