Anker Zolo Power Bank (10K, 35W, Built-In Dual USB-C Cables) — Blue
₪138.00
Anker Zolo Power Bank (10K, 35W, Built-In Dual USB-C Cables) — Blue
Specification
| Product nameZolo PowerBank 35W 10000mAh | ColorBlue | ManufacturerAnker |
| ModelA1680H32 | Product TypeExternal battery | Warranty12 months |
| Battery TypeLithium | Capacity10000mAh | Charging ModeTrickle charging mode |
Description
Anker Power Bank model A1680H32 Zolo PowerBank 35W 10000mAh in blue, featuring a 10,000mAh lithium battery, delivering up to 35W fast charging, equipped with 4 outputs (USB-A, USB-C, and 2 built-in USB-C cables), supports simultaneous charging of up to 4 devices and trickle-charging mode, suitable for smartphones and accessories, weighs 200g, includes ActiveShield 2.0 protection system, and comes with a 12-month warranty.
Specifications Anker Zolo Power Bank (10K, 35W, Built-In Dual USB-C Cables) — Blue
General
| Product name | Zolo PowerBank 35W 10000mAh |
|---|---|
| Color | Blue |
| Manufacturer | Anker |
| Model | A1680H32 |
| Product Type | External battery |
| Warranty | 12 months |
Battery
| Battery Type | Lithium |
|---|---|
| Capacity | 10000mAh |
Charging
| Charging Mode | Trickle charging mode |
|---|---|
| Maximum Charging Power | 35W |
| Technology | Fast charging |
Connections
| Number of ports | 4 |
|---|---|
| Output Types | USB-A, USB-C, built-in USB-C cables x2 |
| Total power | 5V⎓3A (15W max) |
| USB-A Output Power | 5V⎓3A, 9V⎓2A, 10V⎓2.25A, 12V⎓1.5A (22.5W max) |
| USB-C Input | 5V⎓3A, 9V⎓2.22A, 12V⎓1.66A (20W max) |
| USB-C Output Power | 5V⎓3A, 9V⎓3A, 10V⎓2.25A, 12V⎓2.5A, 15V⎓2A, 20V⎓1.5A (35W max) |
Extras
| Cable | 2 |
|---|
Structure
| Overall Dimensions | 109.7×65.5×24.9 mm |
|---|---|
| Weight | 200 g |
Additional Features
| Compatibility | Smartphones and accessories |
|---|---|
| Safety | ActiveShield 2.0 |
| Simultaneous Charging | 4 |