Anker Soundcore P41i In-Ear Wireless Earbuds — White
₪328.00
Anker Soundcore P41i In-Ear Wireless Earbuds — White
Specification
| Colorwhite | FamilySoundcore | ManufacturerAnker |
| ModelP41i | Product TypeTWS in-ear wireless earbuds | Packaging contentsearbuds, charging case with power bank, built-in USB-C cable, silicone ear tips, manual |
| Battery Capacity3000mAh (case) | Charging ConnectorUSB-C | Fast chargingyes (10 minutes = 5 hours) |
Description
In-ear wireless earbuds Anker Soundcore model P41i, white color, with Bluetooth 5.3 connectivity. Equipped with an 11 mm dynamic driver and a frequency range of 20Hz–20kHz. Support SBC and AAC codecs. Feature adaptive active noise cancellation (Adaptive ANC) and transparency mode. Include 6 microphones with AI noise reduction for calls and support Multipoint connection. Custom EQ is available via the Soundcore app. Up to 12 hours of playback (up to 10 hours with ANC), fast charging (10 minutes = up to 5 hours). Rated IPX5 for water resistance. Charging via USB-C. Includes an1-year official warranty.
Specifications Anker Soundcore P41i In-Ear Wireless Earbuds — White
General
| Color | white |
|---|---|
| Family | Soundcore |
| Manufacturer | Anker |
| Model | P41i |
| Product Type | TWS in-ear wireless earbuds |
Accessories
| Packaging contents | earbuds, charging case with power bank, built-in USB-C cable, silicone ear tips, manual |
|---|
Battery and Charging
| Battery Capacity | 3000mAh (case) |
|---|---|
| Charging Connector | USB-C |
| Fast charging | yes (10 minutes = 5 hours) |
| Playback Time (Earbuds) | up to 12 hours (ANC off) / up to 10 hours (ANC on) |
| Wireless Charging | no |
Configuration
| Connection Type | wireless (Bluetooth) |
|---|---|
| Driver Structure | 11 mm dynamic drivers |
| Headphone Type | in-ear |
Control
| Control Type | touch control |
|---|---|
| Voice Assistant | yes |
Dimensions and Weight
| Weight (Case) | about 120–150 g |
|---|---|
| Weight (Earbuds) | about 5–6 g per earbud |
Durability
| Water and Dust Resistance Rating | IPX5 |
|---|
Microphone and Calls
| Bluetooth Calls | yes |
|---|---|
| Call Noise Reduction | yes (AI) |
| Number of Microphones | 6 |
Audio
| Active Noise Cancelling (ANC) | yes (Adaptive ANC) |
|---|---|
| Customizable Equalizer / EQ | yes (Soundcore app) |
| Frequency Range | 20Hz–20kHz |
| Supported Codecs | SBC, AAC |
| Transparency mode | yes |
Communication
| Bluetooth Version | 5.3 |
|---|---|
| Multipoint | yes |
| Wireless range | up to 10 meters |
Software
| Companion App | Soundcore |
|---|---|
| Firmware Updates | yes |
| OS compatibility | Android, iOS |
Warranty
| Warranty Period | 1 year |
|---|---|
| Warranty Type | official importer |