Anker Nano Power Bank (10K, 45W, Built-In Retractable USB-C Cable)
₪219.00
Anker Nano Power Bank (10K, 45W, Built-In Retractable USB-C Cable)
Specification
| Product nameNano Power Bank (10K, 45W, Built-In Retractable USB-C Cable) | ColorBlack | ManufacturerAnker |
| ModelNano 10K 45W | Product TypeExternal battery | Warranty18 months |
| Battery TypeLithium polymer | Capacity10000mAh | Charging ModeBidirectional charging + pass-through charging |
Description
Anker Power Bank Nano 10K 45W Nano Power Bank (10K, 45W, built-in retractable USB-C cable) in black, featuring a 10,000mAh lithium-polymer battery, delivering up to 45W charging power with Power Delivery, PowerIQ, and QC 2.0 technologies, equipped with 3 ports (1×USB-A and 2×USB-C), supports simultaneous charging, bidirectional charging, and pass-through charging, compatible with smartphones, tablets, smartwatches, and accessories, weighs 232g, includes a multi-protection system against short circuit, overvoltage, overcharge, overheating, reverse current, and misuse, features a built-in retractable USB-C cable, and comes with an 18-month warranty.
Specifications Anker Nano Power Bank (10K, 45W, Built-In Retractable USB-C Cable)
General
| Product name | Nano Power Bank (10K, 45W, Built-In Retractable USB-C Cable) |
|---|---|
| Color | Black |
| Manufacturer | Anker |
| Model | Nano 10K 45W |
| Product Type | External battery |
| Warranty | 18 months |
Battery
| Battery Type | Lithium polymer |
|---|---|
| Capacity | 10000mAh |
Charging
| Charging Mode | Bidirectional charging + pass-through charging |
|---|---|
| Maximum Charging Power | 45W |
| Technology | Power Delivery, PowerIQ, QC 2.0 |
Connections
| Number of ports | 3 |
|---|---|
| Output Types | USB-A x1, USB-C x2 |
| Total power | 45W |
| USB-C Input | Up to 30W |
| USB-C Output Power | Up to 45W |
Extras
| Cable | Built-in retractable USB-C cable |
|---|
Structure
| Overall Dimensions | 81.5×50.5×36.1 mm |
|---|---|
| Weight | 232 g |
Additional Features
| Compatibility | Phones, tablets, smartwatches and accessories |
|---|---|
| Safety | Protection against short circuit, overvoltage, overcharge, overheating, reverse current and misuse |
| Simultaneous Charging | Yes |