Anker Zolo Power Bank 10000mAh 30W with built-in USB-C cable
₪159.00
Anker Zolo Power Bank 10000mAh 30W with built-in USB-C cable
Specification
| Product nameZolo Power Bank 10000mAh | ColorBlack | ManufacturerAnker |
| ModelA1688H11 | Product TypeExternal battery | Warranty12 months |
| Capacity10000mAh | Charging ModeTrickle charging mode | Maximum Charging Power30W |
Description
Anker Power Bank model A1688H11 Zolo Power Bank 10000mAh in black, with a 10,000mAh capacity, delivering up to 30W charging power with support for PD 2.0/3.0 and QC 2.0/3.0 technologies, features 3 ports (2×USB-C and 1×USB-A), supports simultaneous charging of up to 2 devices and trickle-charging mode, compatible with smartphones, tablets, earbuds, and accessories, weighs 200g, includes ActiveShield 2.0 protection system and a built-in USB-C cable, and comes with a 12-month warranty.
Specifications Anker Zolo Power Bank 10000mAh 30W with built-in USB-C cable
General
| Product name | Zolo Power Bank 10000mAh |
|---|---|
| Color | Black |
| Manufacturer | Anker |
| Model | A1688H11 |
| Product Type | External battery |
| Warranty | 12 months |
Battery
| Capacity | 10000mAh |
|---|
Charging
| Charging Mode | Trickle charging mode |
|---|---|
| Maximum Charging Power | 30W |
| Technology | PD 2.0; PD 3.0; QC 2.0; QC 3.0 |
Connections
| Number of ports | 3 |
|---|---|
| Output Types | USB-C x2, USB-A x1 |
| Total power | 30W |
| USB-A Output Power | 5V/3A; 9V/2A; 10V/2.25A; 12V/1.5A (22.5W Max) |
| USB-C Input | 5V/3A; 9V/2.22A; 12V/1.66A (20W Max) |
| USB-C Output Power | 5V/3A; 9V/3A; 10V/2.25A; 12V/2.5A; 15V/2A; 20V/1.5A (30W Max) |
Extras
| Cable | Built-in USB-C cable |
|---|
Structure
| Overall Dimensions | 109.7×65.5×24.9 mm |
|---|---|
| Weight | 200 g |
Additional Features
| Compatibility | Smartphones, tablets, headphones and accessories |
|---|---|
| Safety | ActiveShield 2.0 |
| Simultaneous Charging | 2 |