Portable Speaker Anker Soundcore Glow with RGB Lighting — Black
₪399.00
Portable Speaker Anker Soundcore Glow with RGB Lighting — Black
Specification
| ColorBlack | ManufacturerAnker | ModelSoundcore Glow A3166011 |
| Product TypePortable speaker | Charging TimeAbout 4 hours | Playback timeUp to 18 hours |
| Bluetooth Version5.3 | Connection typeBluetooth | Dimensions18×9.7×9.7 cm |
Description
Portable speaker Anker, model Soundcore Glow A3166011, in black color, with Bluetooth 5.3 connectivity, 30W output power, and 70 Hz–20 kHz frequency range, featuring BassUp, PartyCast 2.0, and 360° Sound technologies, RGB lighting with 6 modes, up to 18 hours of playtime, charging time about 4 hours, IP67 water and dust resistance, control via the Soundcore app, weight approx. 585 g, and an 18-month warranty by Hamilton.
Specifications Portable Speaker Anker Soundcore Glow with RGB Lighting — Black
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | Anker |
| Model | Soundcore Glow A3166011 |
| Product Type | Portable speaker |
Battery
| Charging Time | About 4 hours |
|---|---|
| Playback time | Up to 18 hours |
Connectivity
| Bluetooth Version | 5.3 |
|---|---|
| Connection type | Bluetooth |
Dimensions and Weight
| Dimensions | 18×9.7×9.7 cm |
|---|---|
| Weight | About 585 g |
Durability
| Water and dust resistance | IP67 |
|---|
Special Features
| App control | Soundcore App |
|---|---|
| Multi-speaker connection | PartyCast up to 100 |
Audio
| Audio technologies | BassUp, PartyCast 2.0, 360° Sound |
|---|---|
| Frequency Range | 70Hz–20kHz |
| Lighting | RGB lighting, 6 modes |
| Power output | 30W |
Warranty
| Service Provider | Hamilton |
|---|---|
| Warranty Period | 18 months |