Portable Bluetooth Speaker Anker Soundcore Glow Mini with Built-in Lighting
₪149.00
Portable Bluetooth Speaker Anker Soundcore Glow Mini with Built-in Lighting
Specification
| ColorBlack | ManufacturerAnker | ModelSoundcore Glow Mini A3136011 |
| Product TypePortable speaker | Battery Capacity1800 mAh | Battery TypeLithium-ion |
| Charging TimeAbout 3 hours | Playback timeUp to 12 hours | Bluetooth Version5.3 |
Description
Portable speaker Anker, model Soundcore Glow Mini A3136011, in black color, with Bluetooth and USB-C connectivity, Bluetooth 5.3, 8W output power, and 90 Hz–20000 Hz frequency range, featuring BassUp, PartyCast 2.0, and 360° Sound technologies, RGB lighting with 6 modes, up to 12 hours of playtime, charging time about 3 hours, IP67 water and dust resistance with floating capability, control via the Soundcore app, weight approx. 278 g, and an 18-month warranty by Hamilton.
Specifications Portable Bluetooth Speaker Anker Soundcore Glow Mini with Built-in Lighting
General
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer | Anker |
| Model | Soundcore Glow Mini A3136011 |
| Product Type | Portable speaker |
Battery
| Battery Capacity | 1800 mAh |
|---|---|
| Battery Type | Lithium-ion |
| Charging Time | About 3 hours |
| Playback time | Up to 12 hours |
Connectivity
| Bluetooth Version | 5.3 |
|---|---|
| Connection type | Bluetooth, USB Type-C |
Dimensions and Weight
| Dimensions | 76×76×76 mm |
|---|---|
| Weight | About 278 g |
Durability
| Water and dust resistance | IP67 |
|---|
Special Features
| App control | Soundcore App |
|---|---|
| Floating Speaker | Yes |
| Multi-speaker connection | Up to 100 (PartyCast 2.0) |
Audio
| Audio technologies | BassUp, PartyCast 2.0, 360° Sound |
|---|---|
| Frequency Range | 90Hz–20000Hz |
| Lighting | RGB lighting, 6 modes (360°) |
| Power output | 8W |
Warranty
| Service Provider | Hamilton |
|---|---|
| Warranty Period | 18 months |