Portable Bluetooth Speaker Anker Soundcore Motion X600 — Black
₪1099.00
Portable Bluetooth Speaker Anker Soundcore Motion X600 — Black
Specification
| ColorGray | ManufacturerAnker | ModelSoundcore Motion X600 A3130011 |
| Product TypePortable speaker | Battery Capacity6400 mAh | Battery TypeLithium-ion |
| Charging TimeAbout 6 hours | Playback timeUp to 12 hours | Bluetooth Version5.3 |
Description
Portable speaker Anker, model Soundcore Motion X600 A3130011, in gray color, with Bluetooth and 3.5 mm AUX connectivity, Bluetooth 5.3, 50W output power, and 40 Hz–40000 Hz frequency range, featuring Hi-Res, LDAC, BassUp, DSP, and Spatial Audio technologies, up to 12 hours of playtime, charging time about 6 hours, IPX7 water resistance, control via the Soundcore app, TWS support, design with 5 drivers and 5 amplifiers, built-in microphone, carry handle, weight approx. 2 kg, and an 18-month warranty by Hamilton Electronics.
Specifications Portable Bluetooth Speaker Anker Soundcore Motion X600 — Black
General
| Color | Gray |
|---|---|
| Manufacturer | Anker |
| Model | Soundcore Motion X600 A3130011 |
| Product Type | Portable speaker |
Battery
| Battery Capacity | 6400 mAh |
|---|---|
| Battery Type | Lithium-ion |
| Charging Time | About 6 hours |
| Playback time | Up to 12 hours |
Connectivity
| Bluetooth Version | 5.3 |
|---|---|
| Connection type | Bluetooth, AUX 3.5 mm |
Dimensions and Weight
| Dimensions | 310×170×81 mm |
|---|---|
| Weight | About 2 kg |
Durability
| Water and dust resistance | IPX7 |
|---|
Special Features
| App control | Soundcore App |
|---|---|
| Built-in Carry Handle | Yes |
| Built-in Microphone | Yes |
| Drivers | 5 drivers + 5 amplifiers |
| Multi-speaker connection | TWS (Stereo Pairing) |
| Spatial Audio | Yes |
Audio
| Audio technologies | Hi-Res, LDAC, BassUp, DSP, Spatial Audio |
|---|---|
| Frequency Range | 40Hz–40000Hz |
| Power output | 50W |
Warranty
| Service Provider | Hamilton Electric & Electronics |
|---|---|
| Warranty Period | 18 months |