Anker 347 Power Bank (PowerCore 40K)
₪449.00
Anker 347 Power Bank (PowerCore 40K)
Specification
| Product name347 Power Bank (PowerCore 40K) | ColorBlack | ManufacturerAnker |
| ModelA1377H11 | Product TypeExternal battery | Warranty12 months |
| Battery TypeLithium polymer | Capacity40000mAh | Charging ModeTrickle charging mode |
Description
Anker Power Bank model A1377H11 347 Power Bank (PowerCore 40K) in black, with a capacity of 40,000mAh and a lithium-polymer battery, delivering up to 30W charging power with PowerIQ 3.0 technology (PD + QC), featuring 4 ports (2×USB-A and 2×USB-C), supports simultaneous charging of up to 4 devices and trickle-charging mode for low-power devices, compatible with smartphones, tablets, laptops, and accessories, built with a high-quality plastic body, weighs 905g, includes ActiveShield / MultiProtect safety system, comes with a USB-A to USB-C cable, and includes a 12-month warranty.
Specifications Anker 347 Power Bank (PowerCore 40K)
General
| Product name | 347 Power Bank (PowerCore 40K) |
|---|---|
| Color | Black |
| Manufacturer | Anker |
| Model | A1377H11 |
| Product Type | External battery |
| Warranty | 12 months |
Battery
| Battery Type | Lithium polymer |
|---|---|
| Capacity | 40000mAh |
Charging
| Charging Mode | Trickle charging mode |
|---|---|
| Maximum Charging Power | 30W |
| Technology | PowerIQ 3.0 (PD + QC) |
Connections
| Number of ports | 4 |
|---|---|
| Output Types | USB-A x2, USB-C x2 |
| Total power | 5V⎓6A (max 3A per port) |
| USB-A Output Power | 5V⎓3A, 9V⎓2A (up to 18W) |
| USB-C Input | 5V⎓3A, 9V⎓2A, 12V⎓2.5A, 15V⎓2A, 20V⎓1.5A |
| USB-C Output Power | 5V⎓3A, 9V⎓2A, 12V⎓2.5A, 15V⎓2A, 20V⎓1.5A (30W max) |
Extras
| Cable | USB-A to USB-C cable included |
|---|
Structure
| Material | High-quality plastic |
|---|---|
| Overall Dimensions | 164.5×85.6×46.2 mm |
| Weight | 905 g |
Additional Features
| Compatibility | Smartphones, tablets, laptops and accessories |
|---|---|
| Safety | Multiple protection system (ActiveShield / MultiProtect) |
| Simultaneous Charging | Up to 4 devices |