Computer Case ANTEC PERFORMANCE 1 M BLACK
₪974.00
Computer Case ANTEC PERFORMANCE 1 M BLACK
Specification
| Case TypeMini Tower | ColorBlack | 2.5" Drive Bays1 |
| Maximum CPU Cooler Height (mm)85 | NotesMax GPU Length ≤ 350 mm | Front PortsUSB Type-C |
| Motherboard CompatibilityMini ITX | Overall DimensionsW=175 H=260 D=424 mm |
Description
Black Mini Tower case, designed to support Mini ITX motherboards. The dimensions of the case are 175 mm in width, 260 mm in height, and 424 mm in depth. The case includes a USB Type-C port on the front and is capable of housing one 2.5-inch hard drive. The maximum CPU cooler height is 85 mm, and the maximum allowed length for the graphics card is 350 mm.
Specifications Computer Case ANTEC PERFORMANCE 1 M BLACK
General
| Case Type | Mini Tower |
|---|---|
| Color | Black |
Additional
| 2.5" Drive Bays | 1 |
|---|---|
| Maximum CPU Cooler Height (mm) | 85 |
| Notes | Max GPU Length ≤ 350 mm |
Connections
| Front Ports | USB Type-C |
|---|
Structure
| Motherboard Compatibility | Mini ITX |
|---|---|
| Overall Dimensions | W=175 H=260 D=424 mm |