Gaming PC Intel Core i5-14400 / 12GB / 500GB NVMe / RTX 5060 6GB / Windows 11
₪4700.00
Gaming PC Intel Core i5-14400 / 12GB / 500GB NVMe / RTX 5060 6GB / Windows 11
Specification
| ManufacturerB&W | Product TypeDesktop Computers PC | Graphics CardGigabyte GeForce RTX 5060 6GB |
| CaseFSP CMT196A | CPU CoolerAir Cooling | MotherboardGigabyte H610M |
| Power Supply750W | Internal Memory Capacity12GB | Memory TypeDDR4 |
Description
Desktop computer B&W with Intel Core i5 processor, model Intel Core i5-14400, 12GB DDR4 RAM, 500GB SSD NVMe storage, Gigabyte GeForce RTX 5060 6GB graphics card, Windows 11 operating system, air cooling, 750W power supply, Gigabyte H610M motherboard, FSP CMT196A case, and 1-year official importer warranty.
Specifications Gaming PC Intel Core i5-14400 / 12GB / 500GB NVMe / RTX 5060 6GB / Windows 11
General
| Manufacturer | B&W |
|---|---|
| Product Type | Desktop Computers PC |
Graphics Card
| Graphics Card | Gigabyte GeForce RTX 5060 6GB |
|---|
Additional Features
| Case | FSP CMT196A |
|---|---|
| CPU Cooler | Air Cooling |
| Motherboard | Gigabyte H610M |
| Power Supply | 750W |
Internal Memory
| Internal Memory Capacity | 12GB |
|---|---|
| Memory Type | DDR4 |
Processor
| Processor | Intel Core i5 |
|---|---|
| Processor Model | Intel Core i5-14400 |
Software
| Operating System | Windows 11 |
|---|
Storage
| Storage Capacity | 500GB |
|---|---|
| Storage Type | SSD NVMe |
Warranty
| Warranty Period | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Type | Importer Warranty |